Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ana Sayfa

Ana Sayfa | İletişim | Bilgi Edinme

Meteorolojinin Sesi Radyosu Çevre ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteorolojinin Sesi Radyosu
MSR

Programlarımız

Anadolu Uygarlıkları

Pazartesi 21:30 ve Salı 02:30

Halit DEVELİOĞLU - Ayşe YÜCEL - Koordinatör: Nurşen KARADENİZ

Anadolu Uygarlıkları

Başlangıçtan bu güne Anadolu'da hüküm sürmüş uygarlıklar konu edildiği "Anadolu Uygarlıkları" her hafta Salı günü saat 25:30’ta Ayşe YÜCEL'in sunmu ile Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda...

Programın tekrarı Salı günleri saat 02:30'da sizlerle...

Anadolu'dan Sesler, Anadolu'dan Ezgiler

Salı 19:15-21:00

Emine ERTÜRK KARAASLAN-Hasan Basri DUMLUPINAR

Anadoludan Sesler, Anadoludan Ezgiler

Türkülerle yurdu il il dolaşarak, türkü sevdalılarını buluşturan "Anadoludan Sesler Anadoludan Ezgiler" canlı halk müziği programı her hafta türkülere gönül vermiş, amatör ya da profesyonel ses ve saz sanatçılarını ağırlıyor.

Benim de çalacak bir sazım, benim de söyleyecek bir türküm var diyorsanız, programımıza siz de katılabilirsiniz... msranadoludansesler@gmail.com adresine bir e-posta gönderin ya da telefon edin yeter. Salı akşamları saat 19:15’de buluşalım.

Bakanlığımızdan Haberler

Cuma 14:20 ve 23:20

Can İŞCAN - Özgür TAŞÇIOĞLU

Bakanlığımızdan Haberler

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan en son haberlerin paylaşıldığı "Bakanlığımızdan Haberler" her Cuma Saat 13:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosunda...

Programı sizler için Can İŞCAN hazırlıyor, Özgür TAŞÇIOĞLU sunuyor. Programın tekrarı aynı gün saat 23:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda...

Besteden Terennüme

Salı 14:30 ve 23:30

Dr.Cumhur KOCA - Koordinatör: Burcu TAN

Gece Faslı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ses sanatçısı Dr.Cumhur KOCA'nın hazırlayıp sunduğu "Besteden Terennüme" programında Türk Sanat Musikisi'ne bir ömür adayan bestekarların hayatları anlatılarak eserlerinden örnekler sunuluyor.

Program her hafta salı günü saat 14:30 ve tekrarı aynı gün saat 23:30'da sizlerle...

Biliyor Muydunuz?

Hergün 08:55 ve 16:55

Nurşen KARADENİZ

Biliyor Muydunuz

Her konuda malumat edinebileceğiniz keyifli ve bilgilendirici köşemizi sizler için Nurşen KARADENİZ hazırlayıp sunuyor. Program her gün saat 08:55 ve 16:55'te sizlerle...

Bir Katre Muhabbet

Perşembe 22:20 - Cuma 02:20

Koordinatör: Özgür SEVİNÇ

Bir Katre Muhabbet

Soru ve cevaplarla dinî ve ahlakî konularda sohbetlerin yapıldığı program Perşembe günleri saat: 22.22 ve Cuma saat 02.20'de sizlerle...

Bir Konu Bir Konuk

Cumartesi 13:20 - Pazar 01:20

Emine ERTÜRK KARAASLAN - Özgür TAŞÇIOĞLU - Burcu TAN

Bir Konu Bir Konuk

"Bir Konu Bir Konuk" programında her hafta farklı bir konu ve konuk ile hoş sohbetlerin yapıldığı program pazartesi günleri saat: 13:20'da sizlerle...

Programın tekrarı aynı gün saat 23:20'de ve Çarşamba saat 01:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Cumartesi Neş'esi

Cumartesi 09:45

Rümeysa GÜRSOY - Koordinatör: Fatma VURAL

Cumartesi Neşesi

Haftanın en keyifli gününe hayatınızı ilgilendiren eğlenceli bilgilerle başlamaya ne dersiniz?

Çocuk tiyatrosundan püf noktalarına, bilim dünyasından sağlığa, hayatın tüm renkleri bu programda.

Rümeysa GÜRSOY'un hazırlayıp sunduğu "Cumartesi Neş'esi" programı her hafta Cumatesi saat 09:45'te sizlerle...

Çevre ve Biz

Salı 22:30 - Çarşamba 02:30

Gülçin ÇAĞLAR - Nurşen KARADENİZ

Çevre ve Biz

Tabiatte var olan güzelliklere, nimetlere ve onları nasıl koruyup verimli kullanmamız konusunda farkındalık oluşturmaya çalıştığımız "Çevre ve Biz" programını sizler için Emine EROĞLU SAĞER hazırlayıp sunuyor.

Program her hafta salı saat 22:30'da sizlerle... Programın tekrarı Çarşamba saat 02:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Destanlarımız

Çarşamba 06:30 ve 21:30 - Perşembe 01:30

Can İŞCAN - Özgür TAŞÇIOĞLU

Destanlarımız

Can İŞCAN'ın hazırladığı "Destanlarımız" programında Orta Asya'dan Anadolu'ya Destanlarımız konu ediliyor. Destanların özellikleri ve destanlarda işlenen motiflerden bahsedilen programda destan metinleri Özgür TAŞÇIOĞLU'nun sunumu ile sizlere ulaşıyor...

Çarşamba günleri saat 06:30'da yayınlanan programın tekrarı aynı gün 21:30'da ve Perşembe 01:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Dünya Gündemi

Pazar 13.30 ve Pazartesi 02:20

Can İŞCAN - Nihan ÜNSAL

Dünya Gündemi

Can İŞCAN'ın hazırladığı ve Nihan ÜNSAL'ın sunduğu "Dünya Gündemi" programı, dünyada meydana gelen olaylarla ilgili gazetelerde yer alan haber, yorum ve analizlere değiniyor...

Dünyadan habersiz kalmak istemiyorsanız Pazar saat 13.30'da ve tekrarı Pazartesi saat 02:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu’nda buluşalım.

Efsaneler

Pazar 06:30 - Pazartesi 01:30

Nurşen KARADENİZ

Efsaneler

Nurşen KARADENİZ'in hazırlayıp sunduğu "Efsaneler" programında, Anadolu'nun her köşesinden efsaner konu ediliyor...

Her pazar saat 06:30'da yayınlanan programın tekarı Pazartesi saat 01:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Eşkâl

Pazar 18:20 ve Pazartesi 00:20

Selma KANGAL YILMAZ - Koordinatör: Cenk BALAT

Nağmeden Gönüle

Selma KANGAL YILMAZ'ın hazırlayıp sunduğu "Eşkâl" programında Sosyolog Selma KANGAL YILMAZ’ın hazırlayıp sunduğu program, toplumu suç konusunda bilinçlendirmek amacıyla suçu neden sonuç ilişkisi içinde farklı disiplinlerin katkısı ile ele alarak suçla mücadeleye katkı sunmayı amaçlamaktadır.

Program Pazar günleri saat 18:20, kaçıranlar için tekrarı Pazartesi saat 00:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda...

Farklı Bakış

Cuma 19:15 -21:00 ve Cumartesi 01:15-03:00

Yıldıray ÇINAR & Ayhan METİN - Koordinatör: Cenk BALAT

Farklı Bakış

Sabahları aynaya bakar mısınız? Kendinizi selamlar mısınız gönlünüzce?

Varım. Yaşıyorum ve bir gün daha var önümde diye düşünür müsünüz?

Başkalarından farklı yanlarınızı düşündünüz mü hiç? Daha güzel, daha çirkin, daha uzun, daha kısa, daha başarılı, daha başarısız!

Bir de farklı olanlar var. Birlikte olmayı başaramadıklarımız. Haydi harekete geçin. Özürlü, engelli, sakat ya da adı her neyse sizden farklı bir dost bulun ve onu tanımaya çalışın! Tüm yüreğiniz ve aklınızla.

Yıldıray ÇINAR & Ayhan METİN'in hazırlayıp sunduğu "Farklı Bakış" programında, engelleilerin tüm sorunları masaya yatırılıyor... Cuma günleri 19:15-21:00 saatleri arasında yayınlanan programın tekarı Cumartesi saat 01:15-03:00'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Gece Faslı

Cumartesi ve Pazar 23:30

Burcu TAN

Gece Faslı

Klasik Türk Müziği'nin vazgeçilmez tatlarından, duyguların musiki ile harmanlandığı "Gece Faslı" her Cumartesi ve Pazar günü saat 23:30'da müptelalılarına faklı lezzetler sunuyor.

Gelin Tanış Olalım

Çarşamba 14:20 ve Cuma 00:20'da

Zeynep KÖŞKER - Koordinatör: Cenk BALAT

Gelin Tanış Olalım

Zeynep KÖŞKER'in hazırlayıp sunduğu "Gelin Tanış Olalım" programında konukları ile gün ortasında gerçekleştirdiği keyifli sohbetlere sizleri de bekliyor...

Çarşamba günleri saat 14:20'de dinleyebileceğiniz programın tekrarı her Perşembe saat 00:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Gönül Limanı

Pazartesi 19:15-21:00

Yusuf AKSONGÜR - Koordinatör: Özgür SEVİNÇ

Gönül Limanı

Şiirlerle bezenmiş gönül sohbetleri de ne güzel olur!.. Bir de bunu müziklerle bütünleştirirsek, bu üçgen içerisinde yurdumuzun her bir köşesine "Gönül Limanı" ile seslenmenin keyfini hep beraber yaşayacağız.

Ayrıca "Gönül Limanı" ile her programımızda bir dinleyicimizin ilginç tanışma veya aşk hikayesini sizlerle paylaşacağız, bu siz de olabilirsiniz, hikayelerinizi bize ulaştırabilirsiniz. Her Pazartesi saat 19:15'te görüşmek dileğiyle...

Gönül Şarkıları

Salı-Perşembe-Cumartesi 10:30

Burcu TAN

Gönül Şarkıları

Kimi zaman bir solistten şarkılar,

Kimi zaman bir makamdan şarkılar,

Kimi zaman solistlerden birer şarkı...

Bu programda Türk Sanat Müziğinin en güzel eserleri var... Burcu TAN'ın hazırlayıp sunduğu "Gönül Şarkıları" Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri saat 10:30'da Meteoroloji'nin Sesi Radyosu'nda.

Hayat Sanat

Perşembe 14:30 - 18:30 ve Cuma 01:30

Nurşen KARADENİZ

Hayat Sanat

"Hayat Sanat" programımızda sanat ve kültür etkinliklerinin haftalık ayrıntıları ve vizyona giren filmlerin tanıtım notlarını bulabilirsiniz. Hayatınızı sanat ve kültür ile renklendirmek için "Hayat Sanat"ı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Nurşen KARADENİZ'in hazırlayıp sunduğu "Hayat Sanat" programı her Perşmebe saat 14:30'de sizlerle... Programın tekrarı aynı gün saat 18.30 ve Cuma günü saat 00:20'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Huzur İklimi

Cuma 06:30

Cenk BALAT

Huzur İklimi

Cenk BALAT'ın hazırlayıp sunduğu "Huzur İklimi" programında dini ve ahlaki konularda aydınlatıcı bilgiler veriliyor. Program her Cuma saat 06:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda sizlerle buluşuyor.

İşin Sırrı

Pazar 09:45 ve Çarşamba 02:30

Nihan ÜNSAL - Emine EROĞLU SAĞER

İşin Sırrı

Nihan ÜNSAL'ın hazırlayıp Emine EROĞLU SAĞER'in sunduğu "İşin Sırrı" programında hayatı kolaylaştıran püf noktaları veriliyor. Her Pazar saat: 09.45'da yayınlanan programın tekrarı Çarşamba saat 02:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

İz Bırakanlar

Pazar 20:30 ve Salı 01:30

Reyhan SÖZDİNLER - Koordinatör: Cenk BALAT

İz Bırakanlar

Reyhan SÖZDİNLER'in hazırlayıp sunduğu "İz Bırakanlar" programında tarihe damgasını vuran şahsiyetlerin hayatları konu ediliyor.

Tarihte iz bırakanları beraber tanımak isteyenlerle Pazar günleri saat 20:30'da buluşuyoruz.

"İz Bırakanlar" programını kaçıranlar Salı günü saat 01:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosundan dinleyebilirler.

Kâinatın Sırları

Pazartesi 06:30 ve Salı 03:30

Fatih BUDAK - Burcu TAN

Kâinatın Sırları

"Kâinatın Sırları" evrendeki mucizevi olayları belgesel tadında sizlerle paylaşıyor. Fatih BUDAK'ın hazırladığı "Kâinatın Sırları"nı Burcu TAN sunuyor. Her Pazartesi saat 06:30'da yayınlanan programın tekrarı Salı saat 03:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda dinleyenleriyle buluşuyor.

Keşf-i Diyar

Cuma 22:30 - Pazar 02:30

Cenk BALAT - Burcu TAN

Keşf-î Diyar

Cenk BALAT'ın hazırladığı "Keşf-i Diyar" programıyla şehirlerimizi yeniden keşfediyoruz. Burcu TAN'ın sunumuyla her Cuma saat 22:30'taki programımızın tekrarı Pazar günleri saat 02:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda sizlerle...

Kitap Denizi

Pazar 21:30 - Pazartesi 03:30

Fatma VURAL - Mehmet AŞKINER

Kitap Denizi

Bazen başucumuzda uykusuz gecelere arkadaş, seyahatlerde yoldaş, duygularımıza tercüman, istediğimiz an yalnızlığa derman, iç dünyamıza bir armağandır kitap.

Yeri, zamanı ve yaşı yoktur okumanın. Ve her insanın; severek okuyacağı, kendinden bir şeyler bulacağı ya da bilgi hazinesine yeni cevherler katacağı bir kitap mutlaka vardır. Ya bir kitapevinde, ya bir dost elinde ya da unutulmuş eski bir köşede…

Fatma VURAL'ın hazırlayıp Mehmet AŞKINER'in sunduğu "Kitap Denizi" programı her Pazar saat 21:30'da, tekararı Pazartesi saat 03:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda...

Konuşan Yapraklar

Cuma 18:20 ve Cumartesi 00:20

Fatma BALCI - Faruk Cenap ERDOĞAN - Koordinatör: Emine ERTÜRK KARAASLAN

Konuşan Yapraklar

Fatma BALCI'nın hazırladığı "Konuşan Yapraklar" programı bir ağacın hikayesi ile başlar söze. Ağaç, kağıt olmak için bir çok merhaleden geçer, mürekkeple buluştuğunda kitap olur, kitap okunur, kitap yaprak yaprak konuşur. "Konuşan Yapraklar" sizi yaprakların şarkısını dinlemeye davet ediyor.

Faruk Cenap ERDOĞAN'ın sunumuyla "Konuşan Yapraklar" programı 15 günde bir Cuma günleri saat 18:20'de sizlerle buluşuyor.

Cuma günleri saat 18:20'de 15 günde bir yayınlanan programın tekarı Cumartesi günleri saat 00:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Kripto

Cumartesi 06:30 ve 20:30 ve Pazar 03:30

Melike DORUK METİN - Koordinatör: Fatih BUDAK

Kripto

Psikolojik Danışman Melike DORUK METİN'in hazırlayıp sunduğu "Kripto" programında insan bedeninin ruh, fizik, duygu bağlamında, baş etme gücünün arttırılması ile ilgili konular analiz ediliyor.

Program her Cumartesi saat 06:30’de tekrarı aynı gün saat 20:30'ta ve Pazar saat 03:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda sizlerle buluşuyor.

Masal Perisi

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe 21:55

Ayşe YÜCEL - Koordinatör: Özgür TAŞÇIOĞLU

Masal Perisi

Haydi çocuklar bu köşemiz sizin için. En güzel masallar sizleri bekliyor. Ayşe YÜCEL'in seslendirdiği "Masal Perisi" programı Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe saat 21:55’de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Mavi Düşler

Çarşamba 19:15-21:00

Göksel YANLAR - Koordinatör: Fatma VURAL

Mavi Düşler

Göksel YANLAR'ın sunumuyla şiir, müzik ve sohbete doyacaksınız. Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda her Çarşamba saat 19:15'teki suskunluğun gece ile buluşmasına siz de davetlisiniz...

Musikimize Gönül Verenler

Pazar 12:20 ve Çarşamba 04:20

Burcu TAN

Musikimize Gönül Verenler

Burcu TAN'ın hazırladığı ve sunduğu "Musikimize Gönül Verenler" programı, Türk Mûsikîsine gönül veren bestekar, güftekar ve ses ve saz sanatçılarının hayatları paylaşılarak eserlerinden örnekleri sizlerle buluşturuyor

"Musikimize Gönül Verenler" programı her hafta pazar günü saat 12:20'de tekrarı çarşamba saat 04:20'da Meteorolojinin Sesi Radyosunda...

Nâğmeden Gönüle

Perşembe 23:30 ve Cuma 04:20

Burcu TAN

Nağmeden Gönüle

Burcu TAN'ın hazırlayıp sunduğu "Nâğmeden Gönüle" programında Tasavvuf Mûsıkîsinin en güzel örnekleri sunuluyor. Program Perşembe günleri saat 23:30, tekrarı ise her Cuma saat 04:20'de sizlerle...

Nostaljinin Sesi

Cumartesi 19:20 - Pazar 14:20 ve Salı 04:20

Fatma VURAL

Nostaljinin Sesi

Fatma VURAL'ın hazırlayıp sunduğu "Nostaljinin Sesi"programı, 70'li, 80'li ve 90'lı yıllarda popüler olmuş en güzel şarkıları ve hikayelerini sizlerle buluşturuyor.

Cumartesi günleri saat 19:20'de yayınlanan programı kaçıranlar için tekrarı Pazar saat 14:20 ve Salı saat 04:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Peygamberler Tarihi

Perşembe 06:30 - 21:30 ve Cuma 03:30

Koordinatör: Özgür SEVİNÇ

Peygamberler Tarihi

"Peygamberlr Tarihi" programında Kur'an-ı Kerim'de isimleri geçen 28 peygamberin hayat hikayeleri konu ediliyor... Program her hafta Perşembe saat 06:30, tekrarı aynı gün saat 21:30'da ve Cuma saat 03:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda sizlerle...

Öyküden Türküye

Pazar 10:30 ve Perşembe 03:30

Emine ERTĞRK KARAASLAN

Öyküden Türküye

Türküleri yaratan öyküler, o öykülerin içindeki Anadolu insanı...

Ezgileri ve sözleriyle milli kültürümüzün özünü oluşturan halk kültürümüzün en zengin ürünleri olan türkülerin ilginç hikayeleri var bu programda....

Her hafta pazar günü saat 10:30'da tekrarı Perşembe saat 03:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda sizlerle...

Sağlıklı Bebekler İçin Elele

Perşembe 19:30 - Cuma 01:30 ve Pazar 11:30

Doç.Dr.Fatma Nur ÇAKMAK - Emine ERTÜRK KARAASLAN

Sağlıklı Bebekler İçin El Elele

Çocuk Sağlığı ve Hastalıklarına dair merak ettiğiniz ne varsa Sağlıklı Bebekler İçin Elele programında.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Fatma Nur ÇAKMAK bilgi ve birikimlerini Emine ERTÜRK KARAASLAN’ın hazırlayıp sunduğu programda paylaşıyor.

Siz de sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir nesil hayal ediyorsanız, gelin bu hayali birlikte gerçekleştirelim.

Perşembe günleri 19.30’da Meteorolojinin Sesi Radyosunda sizi bekliyor olacağız.

Kaçıranlar için tekrarı Cuma günü saat 01:30'da ve Pazar saat 11:30'da sizlerle...

Siyah Beyaz Şarkılar

Çarşamba 18:20 - Cuma 04:20

Emine EROĞLU SAĞER - Can İŞCAN

Siyah Beyaz Şarkılar

Eskiden aşk göz göze gelmekti, şimdilerde ise can çekişiyor anlık iletilerin soğukluğunda... Artık çağımız teknoloji çağı, kalplerimiz içinse hissizlik çağı...


Yeni dünyada ve yeni dünyanın yükselen değerleri arasında yeri olmayan, yeni kuşakların tamamen habersiz kaldığı, bir dönemin değerlerini temsil eden, masum, romantik, sonsuzluğa uzanan, sesiz bir çığlık SİYAH BEYAZ ŞARKILAR...
Her geçen gün kalplerimizin daha da yalnızlaştığı, kapımızı her gün daha çok insana kapattığımız, kendimize daha çok döndüğümüz bu hayatta SİYAH BEYAZ şarkıların çalındığı ama renkli hayatların yaşandığı dönemlere dönmeye ne dersiniz...

Emine EROĞLU SAĞER’in hazırladığı "SİYAH BEYAZ ŞARKILAR" her Çarşamba saat 18:20'de, tekrarı Perşembe günleri saat 04:20'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda sizlerle...

Sosyal Güvenlik ve Hayat

Pazartesi 18:20 - Salı 00:20 ve Çarşamba 23:20

Durdu BENLİ - Emine ERTÜRK KARAASLAN - Koordinatör: Can İŞCAN

Bu programda; sosyal güvenlik, sigortalılık ve işverenlik ile ilgili konular masaya yatırılıyor. Pazartesi günleri sosyal güvenlik ile ilgili her türlü konu uzmanlarının ağzından sizlere aktarılıyor. Cuma günü emeklilik ve sosyal güvenlik ile ilgili sizlerden gelen sorularınızı Sosyal Güvenlik Kurumu Uzmanları cevaplıyor.

Programın tekrarı her hafta Salı saat 00:20 ve Çarşamba saat 23:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda sizlerle...

Şifa Niyetine

Cumartesi 11:30 - Pazartesi 22:30 ve Çarşamba 01:30

Yemen ULUS - Koordinatör: Fatih BUDAK

Şifa Niyetine

Sağlıklı ve uzun bir ömür için neler yapılması gerektiğini, dünyayı sarsan virüslerden diş sağlığına, kalp rahatsızlıklarından kansere kadar birçok hastalığı ve tedavi yöntemlerini uzman konuklarla ele alıyoruz. Dertlere deva, hastalara şifa olmaya çalışıyoruz.

Siz de sağlığım değerli diyorsanız Şifa Niyetine programını kaçırmayın.

Yemen ULUS'un hazırlayıp sunduğu "Şifa Niyetine" programı her Cumartesi saat 11:30'da tekrarı Pazartesi saat 22:30 ve Çarşamba saat 01:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda sizlerle...

Tarım Saati

Salı 06:30 - 21:30 ve Çarşamba 03:30

Özgür TAŞCIOĞLU

Tarım Saati

Tarım dünyasındaki gelişmeler ve haberlerle çiftçilerimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü konu Özgür TAŞCIOĞLU'nun hazırlayıp sunduğu programda irdeleniyor.

Her Salı saat 06:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda çiftçilerimizle buluşan "Tarım Saati"ni kaçıranlar için aynı gün saat 21:30'da ve Çarşamba saat 03:30'da yayınlanıyor.

Taş Plaktan Mikrofona

Perşembe 20:20 ve Cumartesi 04:20 ve 14:20

Raif KARA - Koordinatör: Emine ERTÜRK KARAASLAN

Taş Plaktan Mikrofona

Gramofon ve taş plak koleksiyoneri Raif KARA'nın hazırlayıp sunduğu "Taş Plaktan Mikrofona"programı, taş plaklarda saklı kalmış popüler ve unutulmaya yüz tutmuş en güzel eserleri sizlerle buluşturuyor.

Perşembe günleri saat 20:20'de yayınlanan programı kaçıranlar için tekrarı Cumartesi saat 04:20 ve 14:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Teknoloji ve Hayat

Cuma 21:30 ve Cumartesi 03:30

Özgür TAŞCIOĞLU

Teknoloji ve Hayat

Özgür TAŞCIOĞLU'nun hazırlayıp sunduğu programda, teknolojideki son gelişmeler ve bu gelişmelerin hayatımıza yansımalarını bulabilirsiniz.

"Teknoloji ve Hayat" programı her Cuma: 21.30'da sizlerle... Programın tekrarı Cumartesi günleri saat 03:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Türkistan’dan Esen Yeller

Cumartesi 18:20 ve Pazar 00:20

Doç.Dr.Oğuzhan AYDIN - Koordinatör: Özgür SEVİNÇ

turkistandan_esen_yeller

"Türkistan’dan Esen Yeller" programında bugünden yaklaşık 1300 yıl öncesine gidiyoruz. Türklerin İslâm’la şereflendiği Talas Savaşı’ndan itibaren Orta Asya’dan Anadolu’ya Türk Tasavvuf Edebiyatını, Aşık Kültürünü, Anadolu’nun Manevi Mimarlarını konunun uzmanı Doç.Dr. Oğuzhan AYDIN’ın anlatımıyla getiriyoruz radyolarınıza.

Doç.Dr.Oğuzhan AYDIN’ın hazırlayıp sunduğu "Türkistan'dan Esen Yeller" her Cumartesi saat 18.20'de tekrarı; Pazar saat 00.20’de Meteorolojinin Sesi Radyosu’nda.

Türkülere Gönül Verenler

Pazartesi-Çarşamba-Cuma 10:30

Emine ERTÜRK KARAASLAN

Türkülerin Dilinden

Türk Halk Müziğinde gerek kaynak kişi, gerek derleyen gerekse araştırmacı, notaya alan, ses ve saz sanatçısı olarak emeği geçen kişilerin hayatlarından kesitleri ve eserlerinden örnekleri sizlerle buluşturuyor.

Emine ERTÜRK KARAASALAN’ın hazırlayıp sunduğu program Cumartesi günleri saat 12:30'da ve Pazar saat 04:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosun'da.

Türkülerin Dilinden

Pazartesi-Çarşamba-Cuma 10:30

Emine ERTÜRK KARAASLAN

Türkülerin Dilinden

Türk insanının hayatının vazgeçilmez bir parçası olan, konuştuğu, dertleştiği, hasret giderdiği, acılarını, sevinçlerini paylaştığı türkülerden haber getiren, gönüllerden dile, dillerden tele, tellerden size ileten türkülerin dili olan programı sizler için Emine Ertürk Karaaslan hazırlayıp sunuyor.

Doğumdan ölüme kadar, insanı ilgilendiren aşk, sevda, düğün, ölüm ve ayrılık gibi hemen hemen her konuda ortaya konulan, halkın iç âlemini yaşatan, beşikten mezara kadar bütün yaşayışını içine alan eserlerin anlatıldığı, yöresel özelliklerin tanıtıldığı ve türkülere gönül verenlerin hayatlarının aktarıldığı "Türkülerin Dilinden" programı haftanın üç günü türkü severleri biraraya getiriyor.

Siz de türkü sevdalısıysanız Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 10:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosun'da buluşalım.

Uydudan Radara

Cuma 18:20 ve Cumartesi 00:20

Vedat GÜNEŞ - Koordinatör: Fatih BUDAK

Yeşil Radyo

"Uydudan Radara" meteoroloji, iklim değişikliği, tarım meteorolojisi, mikroklimatoloji, tıbbî meteoroloji, meteorolojinin insan sağlığına etkisi gibi meteorolojiyi ilgilendiren bütün konularda uzman konuklara da yer vererek kamoyunu bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Vedat GÜNEŞ'in hazırlayıp sunduğu "Uydudan Radara" programı 15 günde bir Cuma günleri saat 18:20'de yayınlanıyor.

15 günde bir yayınlanan programın tekrarı Cumartesi günleri saat 00:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Yeşil Radyo

Pazartesi 14:20 ve 23:20

Dr.Levent YALÇIN - Koordinatör: Fatih BUDAK

Yeşil Radyo

"Yeşil Radyo" küresel ısınma, yenilenebilir enerji ve meteorolojik afetler gibi konularda teknik ve yasal bilgilendirme ile kamuoyunda farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Dr.Levent YALÇIN'ın hazırlayıp sunduğu "Yeşil Radyo" programı her pazartesi saat 14:20'de yayınlanıyor.

Programın tekrarı aynı günü saat 23:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Yurttan Sesler

Cumartesi-Pazar 22:30

Emine ERTÜRK KARAASLAN

Türkülerin Dilinden

Doğumdan ölüme kadar, insanı ilgilendiren aşk, sevda, düğün, ölüm ve ayrılık gibi hemen hemen her konuda ortaya konulan, halkın iç âlemini yaşatan, beşikten mezara kadar bütün yaşayışını içine alan türkülerimizin en güzel örneklerine yer verilen "Yurttan Sesler" programı türkü sevdalıları ile buluşuyor.

Türk Halk Müziği eserlerinin en güzel örneklerinin sunulduğu "Yurttan Sesler" programınında yayınlanan türküleri TRT Yurttan Sesler Topluluğu tarafından seslendiriyor.

Emine Ertürk Karaaslan'ın hazırladığı program hafta sonu saat 22:30'da Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

Zirve Yarışı

Pazar 19:20 ve Pazartesi 04:20

Nihan ÜNSAL

Zirve Yarışı

"Zirve Yarışı" haftanın en çok dinlenen ilk on şarkısını sizlerle buluşturuyor.

Nihan ÜNSAL'ın hazırlayıp sunduğu "Zirve Yarışı" programı her pazar saat 16:20'de yayınlanıyor. Programın tekrarı aynı gün saat 22:00 ve pazartesi günü saat 04:20'de Meteorolojinin Sesi Radyosu'nda.

 

Ana Sayfa | Gayemiz | Yasal Uyarı | Yayın İlkeleri | Görev Alanlar

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören ANKARA, TEL:+90 312 302 25 25 FAKS:+90 312 360 00 28
©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2017

TSE 9000 Bu site görme engelli dostudur